Kakovost

Izjava o kakovosti
Na srednji trgovski šoli Ljubljana posvečamo kakovosti izobraževanja vseskozi veliko pozornost. Samoevalvacijo po modelu POKI, ki ga je razvil Andragoški center Slovenije, smo prvič izvedli v letu 2001. Od takrat si sistematično in poglobljeno prizadevamo za nenehen razvoj kakovosti.

Z izjavo o kakovosti se zavezujemo, da udeležencem izobraževanja, financerjem in vsem drugim partnerjem zagotavljamo naslednje standarde kakovosti:

• V naših programih poučujejo strokovno usposobljeni učitelji, ki se redno strokovno usposabljajo in izpopolnjujejo, imajo posluh za posameznika ter svoje delo opravljajo kakovostno.
  • Vsem udeležencem izobraževanja nudimo optimalne materialne pogoje. Pouk poteka v sodobno opremljenih učilnicah in je podprt z informacijsko komunikacijsko tehnologijo.
  • Udeležence izobraževanja vzgajamo za zdrav način življenja.
  • Udeležencem izobraževanja z individualnim pristopom omogočamo, da si pridobijo želeno stopnjo izobrazbe in da svoje znanje nadgradijo.
  • Dijakom s posebnimi potrebami in dijakom s statusom športnika zagotavljamo in nudimo individualno pomoč pri učenju, jim svetujemo ter skupaj z njimi oblikujemo njihovo izobraževalno in poklicno pot.
  • Vsem udeležencem izobraževanja omogočamo, da se celostno razvijajo.
  • Prizadevamo si za večjo prepoznavnost programov, ki jih izvajamo na šoli, in razvijamo pozitivno podobo šole v javnosti.
  • Spodbujamo povezovanje in sodelovanje med vsemi udeleženci izobraževanja ter tudi z upokojenimi sodelavci ter bivšimi dijaki.
  • Spodbujamo vključevanje v nacionalne in mednarodne projekte ter sodelovanje na pomembnih dogodkih v šolskem prostoru.

Izjavo o kakovosti je sprejel svet Srednje trgovske šole Ljubljana 27. 2. 2018

Ravnateljica: Elizabeta Hernaus Berlec
Predsednica sveta: mag. Jasna Čot
Skupina za kakovost: Anica Hočevar, Suzana Obradovič, Tadeja Florjančič Zupančič, Zora Kreft, mag. Jasna Čot